Mr.Day – Pro dobrou věc 2019

Je tady další ročník naší charitativní akce a přinášíme příběh Elišky ať víte komu letos budeme z Vaší pomocí přispívat.

Dobrý den všem,

jsme rodiče devítileté Elišky, která se narodila předčasně ve 26. týdnu těhotenství s váhou 730g a mírou 33cm.

U dcery začaly první komplikace již na porodním sále. Okamžitě po porodu byla zahájena distanční dechová podpora a pro těžkou nezralost byla Eliška přijata na JIRPN. Krátce na to u ní byla zjištěna infekce a dle RTG plic pravostranný pneumotorax. Infekce a předčasný porod mají za následek dětskou mozkovou obrnu (levostranná hemiparéza s výraznějším nálezem na levé horní končetině).

Po narození strávila Eliška 48 dní v inkubátoru a domů nás propustili po 85 dnech hospitalizace.

Od propuštění z nemocnice intenzivně rehabilitujeme Vojtovou metodou a dle Bobatha. Navštěvujeme mnoho odborníků (ortopedie, neurologie, oční, kardiologii, logopedie, rehabilitace, masáže, ranou péči). Jako malé dítě Eliška 2x absolvovala lázeňskou léčbu v Jánských lázních, po kterých se výsledky dostavovaly po malých krůčcích.

Možná i z tohoto důvodu jsme začali jezdit na speciální lázeňské pobyty do lázní Klimkovic. 1x týdně chodíme cvičit k panu fyzioterapeutovi Tomáši Zemánkovi do Frýdku-Místku. Takto zkombinované cvičení a zatížení svalů přináší větší pokroky.

Dcera používá speciální ortézy na nohy, aby správně používala celé chodidlo při chůzi.

K samostatnému nácviku chůze ji slouží speciální chodítko, ve kterém se může lépe a volněji pohybovat. A aby byla také mobilnější, pořídili jsme ji i vozíček.

V únoru roku 2016 podstoupila Eliška speciální operaci ULZIBAT v Kladně. Měsíc po této operaci nastoupila do lázní Klimkovic, kde se intenzivním cvičením učila chůzi se speciálními berličkami. A jelikož byl tento nový pohyb pro ni nezvyklý, začala mít problémy s kyčlí a byla potřeba podstoupit v listopadu 2016 náročnou operaci levé kyčle.

Eliška letos v červnu dostala již druhé závěrečné vysvědčení. Je jedním z dětí, které mohou i přes svůj fyzický hendikep navštěvovat běžnou základní školu. Za pomoci své asistentky a stanoveného individuálního plánu vše zvládá bez problémů a škola jí moc baví.

Eliška navštěvuje 1x týdně ergoterapii v Ostravě. Přes jaro a léto pak ještě chodíme na hipoterapii.

Eliška má mladší sestru Veroniku. Jsou to velké kamarádky. Pro Elišku je Veronika takový velký hnací motor, aby začala chodit a uměla vše co umí ona.

Na všechny tyto terapie, které Eliška navštěvujeme musíme shánět peníze, nejsou totiž hrazeny pojišťovnou.

Velkým cílem a přáním Elišky i naší rodiny je, aby se samostatně postavila na nohy a poté zvládla i první krůčky bez opory.

Děkujeme Vám za Vaší pomoc, kterou pro Elišku plánujete.

S pozdravem Zuzana, Eliška, Veronika, Pavel

DSC07710.JPG
email

Comments are closed.