Mr.Day – Pro dobrou věc 2019

Ahoj všichni příznivci akce Mr.Day pro dobrou věc, rádi bychom tímto poděkovali všem, kteří se zapojili do letošní sbírky a přišli na náš koncert do klubu T2, kde jsme společně vybrali nakonec neuvěřitelných 62 700,- Kč v hotovosti a další dárky, které malou Elišku určitě potěšily! Řady našich partnerů rostou a letos se dokonce i po uzavření sbírky vybraly ještě tři příspěvky v hodnotách 200,-; 500,- a 1000,-Kč. Byli jste neodbytní a se slovy: “Já jsem to nestihl” (asi moc práce na baru:-)), jste ještě sbírku navyšovali. My jako kapela jsme si to moc užili a věříme, že jste tento dobrý zážitek s námi sdíleli. Elišce přejeme, aby co nejvíce zúročila rehabilitace, které jí pomáhají.
Zde jsou slova maminky:

Moc děkujem všem návštěvníkům, sponzorům, majiteli baru a hlavně kapele za uspořádání koncertu. Atmosféra byla moc příjemná.

Finanční částka, která byla vybrána bude použita na rehabilitace, které Elišce pomáhají.
Tímto považujeme akci Mr.day pro dobrou věc 2019 za ukončenou a moc se těšíme na další ročník, o kterém Vás budeme včas informovat. Byli jste všichni skvělí!!!
 Mr.Day

Úvod akce “MR.DAY – Pro dobrou věc 2019”

Dobrý den všem,

jsme rodiče devítileté Elišky, která se narodila předčasně ve 26. týdnu těhotenství s váhou 730g a mírou 33cm.

U dcery začaly první komplikace již na porodním sále. Okamžitě po porodu byla zahájena distanční dechová podpora a pro těžkou nezralost byla Eliška přijata na JIRPN. Krátce na to u ní byla zjištěna infekce a dle RTG plic pravostranný pneumotorax. Infekce a předčasný porod mají za následek dětskou mozkovou obrnu (levostranná hemiparéza s výraznějším nálezem na levé horní končetině).

Po narození strávila Eliška 48 dní v inkubátoru a domů nás propustili po 85 dnech hospitalizace.

Od propuštění z nemocnice intenzivně rehabilitujeme Vojtovou metodou a dle Bobatha. Navštěvujeme mnoho odborníků (ortopedie, neurologie, oční, kardiologii, logopedie, rehabilitace, masáže, ranou péči). Jako malé dítě Eliška 2x absolvovala lázeňskou léčbu v Jánských lázních, po kterých se výsledky dostavovaly po malých krůčcích.

Možná i z tohoto důvodu jsme začali jezdit na speciální lázeňské pobyty do lázní Klimkovic. 1x týdně chodíme cvičit k panu fyzioterapeutovi Tomáši Zemánkovi do Frýdku-Místku. Takto zkombinované cvičení a zatížení svalů přináší větší pokroky.

Dcera používá speciální ortézy na nohy, aby správně používala celé chodidlo při chůzi.

K samostatnému nácviku chůze ji slouží speciální chodítko, ve kterém se může lépe a volněji pohybovat. A aby byla také mobilnější, pořídili jsme ji i vozíček.

V únoru roku 2016 podstoupila Eliška speciální operaci ULZIBAT v Kladně. Měsíc po této operaci nastoupila do lázní Klimkovic, kde se intenzivním cvičením učila chůzi se speciálními berličkami. A jelikož byl tento nový pohyb pro ni nezvyklý, začala mít problémy s kyčlí a byla potřeba podstoupit v listopadu 2016 náročnou operaci levé kyčle.

Eliška letos v červnu dostala již druhé závěrečné vysvědčení. Je jedním z dětí, které mohou i přes svůj fyzický hendikep navštěvovat běžnou základní školu. Za pomoci své asistentky a stanoveného individuálního plánu vše zvládá bez problémů a škola jí moc baví.

Eliška navštěvuje 1x týdně ergoterapii v Ostravě. Přes jaro a léto pak ještě chodíme na hipoterapii.

Eliška má mladší sestru Veroniku. Jsou to velké kamarádky. Pro Elišku je Veronika takový velký hnací motor, aby začala chodit a uměla vše co umí ona.

Na všechny tyto terapie, které Eliška navštěvujeme musíme shánět peníze, nejsou totiž hrazeny pojišťovnou.

Velkým cílem a přáním Elišky i naší rodiny je, aby se samostatně postavila na nohy a poté zvládla i první krůčky bez opory.

Děkujeme Vám za Vaší pomoc, kterou pro Elišku plánujete.

S pozdravem Zuzana, Eliška, Veronika, Pavel

DSC07710.JPG
email

Comments are closed.